FAQ – NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Fotografia Ślubna

 

Ile zdjęć dostaniemy?
Z dnia ślubu zapewniam 300 świetnie zróżnicowanych zdjęć, oczywiście obrobionych. W przypadku dodatkowej sesji ślubnej innego dnia dostaniecie 50 dodatkowych ujęć.

Ile godzin fotografujesz?
W dniu ślubu 14 godzin. Zwykle od godziny 10:30 do 00:30 dnia następnego.

Czy zrobisz też przygotowania pana młodego?
Jeśli tylko odległość i czas nam na to pozwolą - jasne, że tak. Najlepszym rozwiązaniem jest zrobić przygotowania pana młodego jako pierwsze a następnie u pani młodej.

Czy dojedziesz do nas, poza śląsk?
Jasne, że tak. Ślub wyjazdowy zawsze pozwala mi poznać nowe otoczenie i tradycje, co urozmaica moją pracę i sprawia, że nigdy nie jest nudno 🙂

Czy polecasz jakiegoś kamerzystę, makijażystkę itd?
Kliknijcie tutaj i dowiecie się, z kim świetnie się pracuje i efekty są zawsze zachwycające.

Kiedy dostaniemy zdjęcia?
4-6 tygodni od dnia ślubu.

Jak wyglądają albumy?
Na to pytanie najlepiej odpowiem na spotkaniu. Wstępnie możecie zobaczyć rodzaje klikając w ofertę, ale jednak na żywo robią one większe wrażenie. Jestem w stanie pokazać różnice w papierze i możliwe okładki.

Kiedy musimy zarezerwować termin?
Jeśli bardzo zależy Wam na tym, abym to ja uwieczniła Wasz dzień, to nie zwlekajcie z decyzją. Jeśli oferta przypadnie Wam do gustu to najlepiej do kilku dni od zapytania umówić się na spotkanie. Często na rok do przodu nie mam już wolnych sobót.

Czy wszyscy goście będą mieli zdjęcia?
Są dwa kluczowe momenty. Jednym z nich jest zdjęcie grupowe, a kolejnym indywidualne zdjęcia z parą młodą. Jeśli osoba nie pojawi się w tych dwóch momentach, 100 % gwarancji uwiecznienia niestety Wam nie dam. Może być tak, że dana osoba celowo chowa się przed obiektywem... Ale postaram się uchwycić tę osobę z zaskoczenia, tak, że nie będzie wiedziała że jest fotografowana.

Nie lubimy czarno białych zdjęć, ile takich dostaniemy?
Ciężko jest określić konkretną ilość, bo na to ma wpływ wiele czynników takich jak: pogoda - jeśli jest słoneczny dzień , miejsce ślubu -

Czy czarno białe zdjęcie możemy dostać w kolorze?
Nie. Zdjęcie czarno białe jest z jakiegoś konkretnego powodu. Często zdjęcie jest świetne pod względem kadru i emocji, ale kolor wygląda po prostu źle. Do tej pory wspominam jeden przypadek. Wyobraźcie sobie przysięgę w trakcie której słońce przebiło się przez witraż kościoła i pani młoda na każdym zdjęciu miała... fioletową twarz. I nic więcej, tylko twarz.

Jak długo będzie dostępna galeria internetowa?
Na pewno przez pół roku od daty dodania galerii.

Plener Ślubny

 

Kiedy musimy zrobić sesję plenerową zaplanowaną w innym dniu?
Do dwóch miesięcy od dnia ślubu (jeśli sesję ustaliliśmy w dniu podpisania umowy). Materiał chcę Wam przekazać nie później niż 3 miesiące od dnia ślubu, a sesję zawsze dodaję do albumu ślubnego.
Jeśli po jakimś czasie stwierdzicie, że jednak się decydujecie na dodatkowy plener ślubny, to nawet po roku. Pod warunkiem ze Wasze ubrania ślubne dalej Wam pasują 🙂

Co jeśli jest brzydka pogoda w dniu pleneru?
Nie ma najlepszej pogody na zdjęcia. A na pewno nie jest to pełne słońce bez żadnej chmurki na niebie. Ale jeśli prognozy wyglądają na prawdę źle, a wy wymarzyliście sobie plener ślubny w górach, to możemy sesje przełożyć. Nie warto jednak zrażać się lekkim deszczem, bo efekty zdjęć w deszczu też mogą Was zachwycić.

Gdzie możemy pojechać na sesję ślubną?
Mam kilka propozycji miejsc na plener ślubny, chętnie doradzę gdzie możemy się wybrać. Jeśli macie tez jakieś swoje ulubione miejsce, koniecznie dajcie mi o tym znać. Fajnie jest zrobić sesje ślubna w miejscu, które ma dla Was duże znaczenie. Może miejsce zaręczyn? 🙂

Czy możemy zrobić samą sesje plenerową?
Pewnie. Jeśli zdarzy się, że nie będę mogła być Waszym fotografem na ślubie, chętnie wykonam Wam sesję w plenerze.

Czy muszę mieć fryzurę i makijaż na plener ślubny?
Fryzura nie musi być odwzorowana tak jak na ślubie. Nawet osobiście bardziej podoba mi się luźna fryzura, najlepiej naturalna. Ale według mnie profesjonalny makijaż to podstawa. Kosmetyczka wie co robi, podkreśli Twoją urodę a pamiętaj... Robimy pamiątkę na lata. Warto przemyśleć tą kwestię i umówić się do makijażystki. Jeśli nie jesteś zwolenniczką mocnego makijażu - zrób taki, w jakim będziesz się najlepiej czuła. Na pewno efekt będzie zachwycający.

Sesja narzeczeńska, rodzinna

 

W co mamy ubrać się na sesję?
Świetnie wyglądają ubrania, które nie przyciągają do siebie uwagi. W końcu nie o ubrania chodzi, a o Was. Świetny efekt dają jednolite stroje, a jeszcze ciekawiej będzie, jeśli ubierzecie się na zdjęcia w podobnej kolorystyce, a nawet stylu. Nie ubierajcie się też na siłę - jeśli nie jesteście zwolennikami koszul, ubierzcie zwykłe t-shirty, tak żeby było Wam wygodnie. Zobaczcie jak świetnie ubrali się Ania i Krzysiek na ich sesję narzeczeńską.

Gdzie możemy zrobić sesję narzeczeńską/rodzinną?
Na taką sesję warto wybrać się do natury. Las, łąki, jezioro, wszystko to dobrze wygląda na zdjęciach. W przypadku sesji narzeczeńskiej możemy wybrać się też do wnętrza jakiejś kawiarni, albo zrobić sesję industrialną.

 

Jeśli macie do mnie jeszcze jakieś pytania - napiszcie do mnie. Możecie wysłać wiadomość w formularzu kontaktowym  lub napisać do mnie email: annazawadzka.fotografia@gmail.com